Newsflash
Home arrow Wydarzenia
Wydarzenia

Zapraszamy do działów:Wywiady 

Szukając nowych wyzwań i możliwości rozwoju, postanowiliśmy podnieść naszą wiedzę o degustacji win na wyższy poziom. Słowo sommelier brzmi przecież dumnie i prestiżowo. Spośród kilku stron, poświęconych podobnej tematyce, zachęciła nas tym razem Galicyjska Szkoła Smaku, głównie z dwóch powodów: szerokim programem profesjonalnych szkoleń  i osobą prowadzącego. Szkolenia winiarskie w Galicyjskiej Szkole Smaku przygotował i prowadzi dwukrotny mistrz Polski Sommelierów, półfinalista Mistrzostw Europy sommelierów w Reim i Mistrzostw Świata Sommelierów w Wiedniu – Pan Michał Jancik. Pan Michał od piętnastu lat profesjonalnie zajmuje się winem, jest doświadczonym praktykiem, co niewątpliwie gwarantuje wysoki poziom szkoleń.

 

Spośród szerokiego programu kursów, proponowanych przez Galicyjską Szkołę Smaku (m.in. Degustacji Win, Sommelierski, Barmański, Kelnerski) naszą szczególną uwagę zwrócił Kurs Sommelierski. To najdłuższe, aż trzydniowe szkolenie, składające się z części teoretycznej i praktycznej, wyróżnia się wyjątkowo bogatym programem i znaczną ilością degustowanych win. Zachęceni programem, postanowiliśmy wziąć udział w szkoleniu, mając nadzieję na  poszerzenie i usystematyzowanie naszej wiedzy o winie. Nie są to tematy nam obce ale zawsze lepiej zasięgnąć wiedzy u źródła.

 

Decyzja zapadła szybko i już po kilku dniach, pojawiliśmy się w Krakowie, w Galicyjskiej Szkole Smaku.

      Zielonogórskie Stowarzyszenie Winiarskie, wspólnie z Muzeum Etnograficznym w Ochli, organizuje na terenie Muzeum w  dniu 4 października w godz. od 11.00 do 20.00  - Lubuskie Dożynki Winiarskie. W całej powojennej historii polskiego winiarstwa, jest to pierwsza impreza o takim charakterze i dumni jesteśmy że odbędzie się ona w naszym regionie, naznaczonym wielowiekową winną tradycją. Mamy nadzieję, że uda się poprzez realizację tego wydarzenia zapoczątkować coroczny obyczaj uczczenia ciężkiej, lecz jakże satysfakcjonującej pracy ludzi, którzy ukochali winną latorośl. Zamierzamy nawiązać do wspaniałej tradycji winobrania pojmowanego jako przeżywanie radości z  zebrania plonów w duchu dumy z wykonanej pracy, zabawy i wspólnoty.  W programie imprezy przewidziano poświęcenie wieńców winiarskich przez przedstawiciela Księdza Biskupa Ordynariusza Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej oraz konkurs na najładniejszy wieniec.


Fot. Skansen w Ochli.

      Gorąco zachęcamy wszystkich posiadaczy winnic, osoby uprawiające winorośl w ogródkach przydomowych i na działkach do wzięcia udziału w naszym wspólnym święcie i do zaprezentowania swojego wieńca i ekspozycji bądź sprzedaży owoców, przetworów z winogron itp.  Jest to zaproszenie skierowane do wszystkich członków ZSW, mieszkańców Zielonej Góry, całego województwa lubuskiego i pasjonatów winiarstwa bez względu na miejsce zamieszkania i wielkość upraw.
      Dla wszystkich chętnych, którzy zgłoszą się do nas w terminie do 2 października 2009 za  pośrednictwem poczty mailowej ,pl lub telefonicznie pod nr telefonu 722 16 50 80 lub 603  38 28 54,  przygotujemy tabliczkę informacyjną z następującymi danymi: nazwa winnicy i/lub miejsce uprawy, imię i nazwisko właściciela/li. W ten sam sposób można zgłaszać wina na Konkurs Win Regionalnych.
      Po uroczystości święcenia odbędą się występy zespołów muzycznych oraz wieczorna biesiada winiarska z tańcami.
      Szczegółowy program imprezy i bieżące informacje na stronie internetowej www.winiarze,zgora.pl.
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>


Mambo is Free Software released under the GNU/GPL License.
Mambo 4.5.5 PL powered by MamboPL.com Team